IT:

Przedstawiam tutaj dzieła mojego autorstwa. Niekiedy programy lub strony są niekompletne z racji tego iż nie mam teraz dostępu do wszystkich backupów na płytach CD. Jednak gdy tylko znów wpadną w moje ręce, napewno przeskanuje je dokładnie.
Na większości stron są działy download, które niekiedy zawierają programy (a raczej ich opisy), dla których nie warto było tworzyć na tej stronie oddzielnego wpisu.

1998:


Forest Turbo Pascal 7.0 (text-mode)
Pierwszy skończony projekt gry w Turbo Pascalu. Bardzo ciężko grywalna :-)

Download

2000:


MKM Editor Turbo Pascal (SVGA256.BGI + obsługa myszki)
Edytor graficzny małych bloczków (tiles), który miał wspomagać tworzenie gier. Potrafił on zapisywać obrazki do pliku, oraz generować kod w turbo pascalu. (Generował kod dlatego, że w testach szybkości które przeprowadziłem wypadało to szybciej - bo gdy korzystałem z pliku i wyświetlałem dany obrazek za każdem razem przetwarzałem plik :-))
Program potrafił także odtwarzać pliki muzyczne .mod umilając prace.

Download
Sala 667 Turbo Pascal (SVGA256.BGI + obsługa myszki)
Gra polegająca na męczeniu ludzika. Pierwsza udana implementacja systemu cząsteczek. Przy tworzeniu grafiki użyto specjalnego edytora (patrz wyżej) napisanego wcześniej.

Download
Strona domowa #1 HTML
Żal patrzeć :-)

"Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 800x600 w IE" :-)

Link
Strona domowa #2 HTML
Zabawa z ramkami

Link
Qvake Turbo Pascal (text mode, animacja .fli na wejściu, obsługa muzyki z plików .mod)
Gra jest parodią znanej gry, której tytułu nie muszę wymieniać. Można grać w dwie osoby przeciwko sobie, oraz przeciwko botowi, o różnych stopniach trudności. Do dyspozycji zostało oddanych parę plansz, różne rodzaje broni, granaty, sklep oraz różne bonusy pojawiąjące się na planszy.

Download
Turneal Delphi
Program służył do losowania drużyn na turnieje gry Unreal Tournament (tak, od tej gry właśnie wzieło się redeemer :-)).

Download

2001:


Evil Story Delphi
Gra wykorzystująca DirectX, a konkretniej komponent DelphiX. Modele i grafikę tworzyłem i animowałem w 3D Studio MAX, a następnie renderowałem poszczególne klatki i tworzyłem z nich animowane sprite'y. Widok z lotu ptaka, AI, edytor map, zmienne warunki pogodowe, system przedmiotów, bronie (łuk i miecz) oraz system czarów. Niestety w tej chwili posiadam tylko kod źródłowy, ale może jeszcze kiedyś odnajdzie się reszta.

Download
Simple News Delphi
Program do automatycznego dodawania newsów do pliku html. Parsował on tzw. tag files (template'y pojedyńczego newsa), a następnie uaktualniał plik html (też na podstawie odpowiednich tagów oznaczających początek i koniec sekcji).

Download
Homepage #3 HTML
Kolejna odsłona strony domowej.

Link
EuroMapa HTML
Pierwszy projekt strony dla firmy, jednak niestety niesfinalizowany.
Homepage #4 HTML
Kolejne odświeżenie strony domowej. Warty odnotowania jest top banner we flashu.

Link
Yakuza Bot Delphi
Yakuza Bot był botem na czat(y) typu polchat. Aby rozszyfrować protokoł transmisji między oficjalnym klientem (applet Java) a serwerem użyłem inżynierii wstecznej (sniffer :-))
Na jego podstawie powstał również PrivFlooder, który logował parenaście sesji jednocześnie, gdzie każda z nich wysyłała prywatną wiadomość do danego użytkownika co skutkowało automatycznym rozłączeniem sesji danego klienta. Po raz pierwszy także w Yakuza Bot wykorzystałem windowsowego traya.
Yakuza Bot webpage HTML
Strona projektu Yakuza Bot

Link
Gówno Prawda webpage HTML, PHP3
Strona podziemnej gazetki uczniów liceum ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim. Bardzo żałuję, że nie dysponuję w tej chwili archiwum, gdzie np. w jednym numerze na pierwszej stronie była wzmianka jak to pewni niedobrzy uczniowie zhackowali oficjalną stronę szkoły, oraz uzyskali dostęp do całego serwera zamosc.ids.edu.pl (archaiczny HP-UX z bitem SUID na finger :-))

Link

2002:


Forever in Code webpage HTML, PHP3, CSS
Strona poświęcona programowaniu, a raczej całej otoczki związanej z programowaniem.

Tymczasowo link niedostępny, ponieważ muszę dokładnie przejrzeć kod pod względem (nie)bezpieczeństwa :-)
Small Forum HTML,PHP3,CSS
Strona skryptu Small Forum pisanego w PHP3.
n3tz3r0 trojan Delphi
Malutki trojanek. Program działał niewidocznie w tle, automatycznie co parę sekund dodawał wpisy do rejestru, nie był widoczny w menedżerze zadań, otwierał serwer FTP, robił zrzuty ekranu użytkownika, oraz pozwalał na uruchomienie wcześniej wgranego programu na komputerze ofiary.
Testowany na Windows 95/98/Me.

Download
RedNews PHP4
Konfigurowalny system newsów oparty na plikach, włącznie z panelem administracyjnym, różnymi uprawnieniami użytkowników, oraz systemem szablonów.

Download

2003:


Yakashi Bot C
Port bota Yakuza Bot pod Linuksa napisany w C, głównie w celu nauki programowania sieciowego na tę platformę w tym języku.

Link
Phantom C
Deamon napisany pod Linuksa, który tworzył fałszywe porty, oraz umożliwiał automatyczną blokadę na firewallu ludzi którzy się na nie łączyli. Jestem prawie pewien, że ostatnią wersją była wersja 0.5 (a nie 0.4 jaka widnieje na stronie), jednak obecnie nie mam dostępu do części backupów.

Link
exe2vbs Bash, C
Małe narzędzie pozwalające wstrzyknąć i wykonać dowolny plik wykonywalny .exe w stronę html wykorzystując dziurę w Internet Explorer w wersjach 5.01, 5.5 i 6.0 (http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/MS03-032.asp).

Link
Homepage #4 HTML, Css
Kolejna odsłona strony domowej. Od innych stron domowych różniła się tym, że była hostowana już na własnym serwerze w amatorskiej sieci osiedlowej z łączem SDI (dobrze jest być adminem :-))

Link
Open Waterwall Project Bash, C
Zestaw skryptów, oraz programu w C mających na celu poprawę zabezpieczeń serwera oraz identyfikacje ewentualnego intruza.

Link
NetBSD installation guide
Opis instalacji systemu NetBsd.

Link (.txt)
Secure Linux Workstation
Artykuł omawia podstawowe aspekty dotyczące zabezpieczenia GNU/Linuksa jako stacji roboczej.

Link

2004:


Derelict C
Próba napisania swojego rogouelike z trybem multiplayer. Warto o tym wspomnieć, gdyż po raz pierwszy użyłem systemu kontroli wersji (Gnu Arch).

Download
medicc C
Program, a właściwie biblioteka pomagająca identyfikować wycieki pamięci w programach pisanych w języku C.
Chroot login
Tutorial o separacjii użytkowników przy pomocy mechanizmu chroot.

Link
NetCloak C
Narzędzie dzięki którym użytkownik mógł stworzyć sieć transmiterów mającą na celu maskowanie prawdziwego IP nadawcy. Coś jak dzisiejszy projekt Tor. Niestety po odkryciu wcześniej wspomnianego Tora, projekt został porzucony.

Download

2005:


Stage C, SDL
Klon arkanoida napisany w jedną noc na zaliczenie z przedmiotu Wprowadzenie do języka C (napisanie jakiejkolwiek gry zwalniało z egzaminu :-)).

Download
CloudAP C, Bash, PHP3
Oprogramowanie na Access Pointy oparte na chipsecie RTL8181 bazujące na projekcie Linux on Realtek RTL8181 i RTL8186 (WL5460AP-SDK). Zarządzalne przez telnet, ssh, WWW (php3), wraz z autorskimi skryptami i narzędziami napisanymi w C i bashu. Dodatkowo na pokładzie tcpdump, iptables, bridge-utils, wireless tools, itd.
Linux na urządzenia typu embedded
Slajdy z prezentacji, którą wygłosiłem na spotkaniu Koła Naukowego Open Source podczas studiów omawiając aspekty i moje doświadczenia z programowaniem softu na wspomniane wyżej Access Pointy.

Link

2006:


2007:


Ympie.pl forum PHP5, MySql, CSS
Moduł forum do akademickiego projektu portalu młodzieżowego Ympie.pl
rbot PHP
Prosty bot na IRCa, pobierający i wyświetlający dane z kanałów RSS.

Download

2008:


2009:


GG spambot Delphi
GG spambot. Nic dodać, nic ująć :-)

Download
panel.tom-net.pl PHP5, PostgreSql, CSS
Panel dla klientów sieci Tom-Net, zintegrowany z systemem LMS. Wyświetlanie taryfy, faktur, zaległości, komputerów itp.

Link
Faktury PHP5, PostgreSql, MSSql
Skrypt exportujący na bierząco faktury z systemu LMS do programu Subiekt GT. (Inżynieria wsteczna bazy danych programu Subiekt GT)

2010:


Homepage #5 HTML, CSS
Kolejna odsłona strony-wizytówki.

Link
Warsow Server Mod PHP5, MySql, Bash
Mod typu top fraggers do serwera gry Warsow zliczający fragi i wyświetlający ranking graczy podczas gry. Zobaczyć go w akcji można na serwerze ~~~~|ic| INSTACIDE |ic|~~~~. Btw. można mnie na nim spotkać pod pseudonimem rEdEEmEr :-)

2011:


szlug.pl - przerwa na szluga? PHP5, MySql, CSS
Strona ze śmiesznymi i ciekawymi zdjęciami z internetu. Wartym wspomnienia jest użycie algorytmów do porównywania obrazów w celu wyeliminowania duplikatów podczas wgrywania zdjęcia (każdy obrazek w bazie zawiera 16 dodatkowych kolumn, opisujących jego histogramy itp.).

Link
Corona SDK test #1 Lua
Prosta gra (+osobny silnik cząsteczek), stworzona by poznać Corona SDK, czyli narzędzie do tworzenia gier na platformy iOS i Android w języku skryptowym Lua. Zawiera wiele gotowych komponentów, jak silnik fizyczny, mechanizm spriteów czy detekcję kolizji. Write less, play more!
Homepage #6 HTML, JS, CSS, PHP5, HTML5 (Canvas)
Strona na której właśnie jesteś :-)
schodzi.pl HTML, JS, PHP
Strona, na której znajdziesz popularne oferty z allegro.

2012:


ssmbscan.sh Bash
Prosty skrypt, który skanuje sieć w poszukiwaniu publicznie udostępnionych katalogów. Ciągle nie mogę się nadziwić, ilu użytkowników (nie wspominając o instytucjach) udostępnia całe swoje dyski.

Link
ninjatyper HTML5 Canvas, Javascript
Malutka gierka na podstawie konsolowej gry typespeed. Wpisujemy funkcje PHP lub komendy UNIX na czas. Rozszerzenie jej o inne "słowa" jest banalne - zobacz w kod.

Link